Burası “Söy Vay Vır”

Burası “Söy Vay Vır”

 Burası “Söy Vay Vır”

 

Arkadaşı sırtından vurmanın, ihanetin ne olduğunu gözler önüne seren, aleni aleni arkadaşlığın, samimiyetin, dostluğun bitirildiği iki yüzlülüğün adresi! 

 

Yapımcının verdiği yetkiyle, adada herkes aynı takımda olmasına rağmen birbirinin en zayıf yanını kolluyor. Neden? Adada kal, reyting yap, yarışma izlensin, yapımcının cebi dolsun, sende belki 500 Bin TL kazanırsın. Ama parayı ne zaman alacaksın, o belli değil.

 

Herkes sözde adada aç kalıyor. Kimse duş almıyor, ablaların bacaklarda tüy yok. Bir kuru tahta üstünde uyuduklarını sanıyorsunuz, gündüz de artık denizden ne yakalarlarsa onu yiyorlar… Tabi tabi aynen size bunu yediriyorlar. Yarışmacılara imzalattıkları sözleşmede bunları bir yerde anlatırsa eğer o zaman başına belayı alacağı da anlatılıyor. Kimseden ses çıkmıyor yani. Çekim yapılacağı anlarda hemen yarışmacılar adadaki yerlerini alıyor ve kamera açılıyor. 

 


Motoor, kayıııııt… 

 

Kavga kıyamet ortalık yıkılıyor. Yok ben senin yaptığın yemeği yemem, gel Ayşe’yi birlikte eleyelim tahtına oturalım, senin Allah belanı versin, burası sörvayvır burdan çıkış yok!
Neler neler… Sonra bir uyarı gelir yapımcıdan, herkes durulur, sakinleşir. İki gün sonra yine aynı olaylar. Bakmışsınız reytinglerde birinci sırada SÖRVAYVIR, dostunu sırtından bıçakla, kavga çıkar, ödülü kap! Aklını kullanır yapımcının gözüne girersen adada kalırsın.

 

25-60 yaş arası izleyici bi bakmışsın ertesi gün arkadaşlarına kim kimi gırtlakladı, ödülü nasıl aldı, ooo ünlüler nasıl koydu, gönüllülerin Allah belasını verdi, anlatan anlatana. He unutmadan bir de oy gönderiyorlar bunlara, basıyor mesajı, basıyor mesajı, ay bitmiş, fatura bir gelmiş, adam şokta!  

 

Ee eline ne geçti? Zamanından oldun, ona mı yanarsın, parandan oldun ona mı yanarsın? Yapımcı sana ne verdi? 
 Ayakta uyutuluyoruz haberimiz yok. Arkada ne dolaplar, ne paralar dönüyor bir bilsek ağızımız açık kalır. Kalsa da bu halk böyle şeyleri seviyor, izlemeye devam o zaman…

 

İyi seyirler Türkiye!

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir