Düğün Dernek 2: Sünnet

Düğün Dernek 2: Sünnet

dugun_dernek_2_sunnet DÜĞÜN DERNEK 2: SÜNNET YILIN FİLMİ!

Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir‘in üstlendiği , başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Şinasi Yurtsever yer alıyor.

Hikaye ilk olarak Letonya’da başlıyor. İsmail, Hatice ve Çetin Letonya’ya çocuklarının evine gidiyor. İsmail ile gelinin babası arasında birden bir sünnet muhabbeti başlıyor. Onlar kendi aralarında tartışırken, Çetin’de bir yandan Letonya’lı aileye Türkçe öğreteceği yerde komik bir şekilde onları müslüman yapma çabasına girişiyor.

dugun-dernek-2-sunnet-vizyonda-iste-fragmanlari
İlk filmde olduğu gibi Fikret, Çetin ve İsmail başta olmak üzere tüm ekip toplanıp bu sefer de sünnet düğünü hazırlıklarına başlamaktadır. Bu düğün zamanla şehir çapında bir olaya dönüşmektedir.
 

Dubakim | Hobiforum

 

Filmde yok, yok!

düğün-dernek.nukhet-duru-bağlamaSünnet düğününde sahne alması için belediye başkanı önce Nükhet Duru’yu öneriyor. Bu öneriyi beğenmeyen İsmail, Nükhet Duru’nun diğer işlerini de bozuyor. Onun yerine Mustafa Keser devreye giriyor. Mustafa Keser’in menajeri konser ücreti diye yanlışlıkla T.C. kimlik numarasını gönderince olay kopuyor. Tam sahneye çıkmaya hazırlanırken Nükhet Duru gizlice kulisi basıyor ve Mustafa Keser’in başına gelmeyen kalmıyor.

 

dugundernek2sunnet

Tüpçü Fikret ise bu seride biraz ilginç bir şekilde başlıyor. Tüplerle kafayı yemiş ve akıl hastanesine yatırılmış. Akıl hastanesinde ayrı bir komedi başlıyor. İlk filmdeki hayatının aşkı olan, otelde çalışan kızın portresini her yere çiziyor. Film boyunca oteldeki kızın peşinde koşmaktan ve başlarına gelen belalar yüzünden sünnet düğününe geç kalıyor.

 

dugundernek4Fazla uzatmayayım film tam anlamıyla muhteşem ötesi. Cem Yılmaz adam tutup, “sinema filminde kahkaha attık, karakola düştük abi, bir daha komik filmler çekme” diye video çektirirken Düğün Dernek ekibi ise ortalığı kasıp kavuruyor.

Sinema salonunda ön sıra hariç bütün koltuklar dolmuştu. Abartısız söylüyorum, altı salondan üçü Düğün Dernek 2: Sünnet filmi yayınlıyordu. Artık siz anlayın filme ne kadar çok ilgi var. Filmin her sahnesinde, her karaktere ayrı ayrı gülüyorsunuz. Filme gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum 🙂

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir