Hristiyan Ölünce “Pray For Paris”, Müslüman Ölünce “Demokrasi”

Hristiyan Ölünce “Pray For Paris”, Müslüman Ölünce “Demokrasi”

 

Anti-government protesters throw missiles during clashes with riot police at the Independence Square in Kiev February 18, 2014. Ukrainian riot police started to move into Kiev's Independence Square late on Tuesday, pushing back anti-government protesters whose tents were burning, local television showed. REUTERS/David Mdzinarishvili (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST TPX IMAGES OF THE DAY) - RTX192LJ

Terörizmin ne olduğunu bilmeyen yoktur. Herkesin aklında kötü bir yere sahip olsada kısacası tam anlamıyla ne olduğunu da belirtmek isterim.

“Terör ya da terörizm, siyasal, dinsel veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere; resmi, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımıdır. Terör uygulayan organize gruplara terör örgütü; terör uygulayan şahıslara ise terörist denir.”

Kurdistan Workers' Party (PKK) fighters arrive in the northern Iraqi city of Dohuk on May 14, 2013, after leaving Turkey as part of a peace drive with Ankara. The PKK has fought a 29-year nationalist campaign against Ankara in which some 45,000 people have died, but is now withdrawing its fighters from Turkey as part of a push for peace with the Turkish authorities. AFP PHOTO/SAFIN HAMED (Photo credit should read SAFIN HAMED/AFP/Getty Images)

 

Dubakim | Hobiforum

Bilindiği gibi Türkiye yıllardır terörizm ile mücadele içinde olduğu halde, diğer ülkeler Türkiye’ye destek olurmuş gibi görünüp, terör örgütlerine silah ve para yardımı yapmaya devam etmektedir.

 

Senelerdir İsrail hakkı olmadığı halde Filistin’i silah zoru ile ele geçirip, masum sivil halkı, kadınlar ve özellikle çocukları katletmiştir ve bu terörizm hala devam etmektedir.
revivez-lexceptionnel-feu-dartifice-du-14-juillet-parisAynı şekilde Pkk’da senelerdir Türkiye’ye yapışmış, kan emen bir bit gibi, yüzlerce, binlerce şehit vermemize sebep olmuş bir terör örgütüdür.

Son zamanlarda en acımasız, insanları müslüman, hristiyan gözetmeksizin öldüren, diri diri kesen bir terör örgütü türedi. Acımasız denildiğinde ilk akla gelen isim tabi ki DEAŞ (IŞİD)…

Onlarca tarihi eseri yıkıp geçen, camileri bombalayan, müslüman yerel halkı acımasızca katleden, kadınlara tecavüz edip zorbalıkla büyüyen bu örgütün hristiyanlardan da katılımı oldukça yüksek.

Gelelim asıl meseleye…

Dün akşam Fransa, Paris’te ard arda bombalar patladı. Bu terör eylemini gerçekleştirken örgütün şuan için kimin yaptığı belli değil. Üzerinde durulan tek örgütün DEAŞ olduğu düşünülüyor.

120’ye yakın insan öldüğü ve onlarca yaralının olduğu tahmin ediliyor. Dünya şuan ayaklanmış durumda ve sosyal medya üzerinden yine müslüman olan kesim terörist olarak gösteriliyor.

1153337_620x410

Aklıma ilk gelen şu oluyor. Türkiye’de yapılacak olan G20 zirvesine bir darbe vurmak ve Türkiye’yi zor duruma sokmak. Türkiye senelerdir DEAŞ ile savaşırken Fransa, Almanya, İngiltere gibi ülkeler bu terör örgütüne yataklık yaptılar. Bir çok kayıp vermemize rağmen Türkiye DEAŞ’ı destekliyor dediler. 1  Kasım seçimlerinden hemen sonra bir anda hepsi sustu ve hükümet cephesinde bir taraf oldular.

Şimdi soruyorum size; Türkiye’de yüzlerce insan öldü, Ortadoğu’da bir günde yüzlerce müslüman insan katlediliyor. Tüm dünya buna göz yumuyor. Paris’te bir patlamada 120’ye yakın insan ölüyor ve tüm dünya ayaklanıyor, sosyal medya sallanıyor.2

Sanılmasın ki terörizm taraftarıyım. Din, ırk, dil vs… insanların öldürülmesine karşıyım. Karşıyım ama bu kadar da insanların gözünün içine baka baka da böyle ayrım yapılmasına karşıyım.

Ölen insansa terörün her türlüsüne tepki göstereceksin ve buna mecbursun. Müslüman öldürülünce bu bir dava, özgürlük oluyor. Hristiyan yada yahudi ölünce bu durum katliam, cinayet oluyor ve ortalık yıkılıyor. Bunu yapanlara tepkim neden her insan öldüğünde seslerini çıkartmıyorlar. Ortadoğu’da insanların ölmeleri için uğraşan insanlar, kendi ülkelerinde bir olay olunca kıyameti koparıyorlar. 0436809673_16281324_8col

O yüzden “Pray For Paris” olayına dahil olmak istemiyorum. İnanın hiç umurumda da değil. Bana tepki gösterecek olanlara da şunu söylüyorum o zaman!!! “Pray For Muslims” “Pray For Middle East”

 

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir