Fetö Askerlerinden Türkiye’ye Darbe Girişimi!

Fetö Askerlerinden Türkiye’ye Darbe Girişimi!

darbeeeSeneler önce bu ülkeye defalarca darbe yapıldı. Hep merak etmiştim neden yapıldı, kim yaptı, arkasında kimler vardı…

Bugüne kadar yapılan darbeleri Mehmet Ali Birand’ın belgeselleriyle anlamaya çalıştı yeni nesil. Annelerimiz, babalarımızın anlattıklarıyla Türkiye’nin sürekli geri çekilmek istendiği, dış ülkelerin bir oyunu olduğunu ve Türkiye’nin de bu oyuna sürüklendiğini biliyorduk sadece. Tüp kuyrukları, ekmek kuyrukları uzuyor, Türk Halkı açlık ve sefaletle boğuşuyor, fabrikalar kapanıyor, insanlar işsiz kalıyordu.

Dün gece de yine buna benzer bir darbe girişimi yapıldı. Fettullah Gülen’in orduya sızdırdığı adamlarının gerçekleştirdiği sözde darbe girişimi Türk Halkı tarafından durduruldu.

Bugün az daha bambaşka bir güne uyanmuş olacaktık. Belki de isimlerimiz John, Smith, Kerry, Diana vs… olacaktı. Belki de Türk Lirası tarihe karışıp Amerikan Dolarını kullanıyor olacaktık. Sonuçta Fettullah Gülen’in Amerika’ya sattığı bir ülke olacaktık…
 

Dubakim | Hobiforum

 

Darbeye Adım Adım…

Dün öğle saatlerinde başlayan çalışmaları, akşam saatlerinde İstanbul’da Boğaziçi Köprüsü’nü kapatarak başladı. Ankara ve İstanbul’da tanklar yürütüldü, savaş uçakları TBMM’nin üstünde cirit atmaya başladı.

Hiç bir bakandan haber alınamıyor, insanlar panikle, korkuyla ne oluyor? Darbeyi yapan kim? sorularıyla ülke bir anda sallanmaya başladı.

Bir anda yollar kapandı, asker polisin karşısına çıkıp ateş açmaya başladı. Genel Kurmay Başkanı kaçırılma haberiyle bir anda herkes şaşkına döndü. Çok ilginç bir haberdi, Genel Kurmay Başkanı neredeydi? Darbe girişimine yataklık eden o muydu? Yoksa gerçekten kaçırılmış mıydı?

Başbakan Binali Yıldırım telefonla bağlantı kurdu. Fettullahçı Terör Örgütü’nün bir darbe girişimi olduğu ve bunu yapanların en ağır şekilde cezalandırılacağını duyurdu. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüntülü arama ile HaberTürk kanalına bağlandı. O da, aynı açıklamayı yapıyordu. Telefonla bağlandığı anda Marmaris’te olduğunu kimse bilmiyordu. Türk Halkından meydanlara, havaalanlarına, sokaklara çıkmasını istiyordu. Demokrasiye yapılan bu çirkin saldırıya karşı örgütlenip bir olmamızı istiyordu.

TRT’den Darbe Bildirisi ve İkinci Bir Emire Kadar Sokağa Çıkma Yasağı…

Asker, TRT binasını ele geçirdi, Tijen Karaş’a silah zoru ile darbe bildirisi yayınlattı.

Tijen Karaş ellerini sıkarak, ter içinde kaldığı konuşması ve zor anları Türkiye’de büyük yankı uyandırdı.

 

Sokağa Çıkma Yasağı Sonrası Halk Meydanlara Akın Etti!

Trt’den yapılan sokağa çıkma yasağı ilanından sonra, Recep Tayyip Erdoğan halkı tekrar meydanlara, havaalanlarına, sokaklara dökülerek demokrasiye sahip çıkmalarını istedi. Türk Halkı Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığı emirle meydanlara akın etmeye başladı. Yollar tıkandı, araçlar hareket edemez hale geldi. Meydanlar ellerinde Türk Bayrağı olan vatandaşlarla dolup taştı.

erdogan-otel-icRecep Tayyip Erdoğan’ın Kaldığı Otel Bombalandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otel bomba yağmuruna tutuldu.

Canlı yayına, görüntülü bağlandığı yeri tespit eden terörist askerler, Erdoğan’ı uykusunda öldüreceklerini düşünmüşlerdi.

Aksine Erdoğan Marmaris’te kaldığı otelden gizlice ayrılıp, İstanbul  Atatürk Havaalanı’na yola çıktı. Asker Erdoğan’ı otelde sandığı için, otelin büyük bir bölümüne F-16’larla bombaladı.

İstanbul’a geldiğinde, havada da F-16’lar tarafından tahrik edildiğini ve uçağının düşürülmeye çalışıldığını açıkladı.

 

ankara_kulliyeHalkın Üstüne F-16’lardan Bomba Yağdı!

Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi etrafına F-16’lardan halkın üstüne bomba atıldı. Asker, polise ateş açtı ve 17 polisimiz şehit oldu.

Fetö’den aldıkları emirleri yerine getirmeye çalışan, Türkiye’yi darbe ile ele geçirebileceğini sanan bu askerler, sabaha karşı parça parça teslim olmaya başladılar.

İstanbul’da ise sabah Boğaziçi Köprüsünde bulunan terörist askerler teslim olmaya başladı. 30 kişiye yakın asker polise teslim oldu.

Geçmek bilmeyen bu 10 Saat içinde verdiğimiz can kaybı 161 kişiye ulaştı. 8 terörist asker ise F-16 uçaklarıyla Yunanistan’a kaçtı.

Bir kaç gün içerisinde Türkiye’ye iadeleri bekleniyor.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir