Fulden Uras’ın “Hayalleri Gerçek Oldu”

Fulden Uras’ın “Hayalleri Gerçek Oldu”

fulden_uras_dernekSevilen sanatçı Fulden Uras, “Hayaller Gerçek Olsa Derneği” için uzun zamandan beri bir çok kapı çaldı, bakanlıklarla görüştü, derneği resmiyete döktü ve sonunda beklenen haberi verdi.

Hayaller Gerçek Olsa Derneği için Aile ve Sosyal politikalar bakanı Sema Ramazanoğlu ile bir araya geldi. Kelebek hastalığı ile bilinen, Epidermolozis bülloza (Epidermolysis bullosa) hasta çocuklar için neler yapılabileceğini, onlara ilaç, gıda, giyim vs… gibi yardımlar hakkında görüştü.

Bugüne kadar yaptığı yardımlardan hiç bir karşılık almadığını, hepsini muhtaç sahibi insanlara, kendi maddi gücü ile kargolayarak gönderdiğini belgeleriyle sundu. Geçtiğimiz günlerde derneği resmi olarak açan Fulden Uras, kendi evini depo olarak kullanıyordu. Yardımlar büyüdükçe yer sıkıntısı yaşayan sanatçı, dernek için yer kiraladı.

Derneğin yeni yerini ise büyük bir sevinç ile sosyal medyadan duyurdu. Bir de hali vakti yerinde olan insanlardan ricası var;
 

Dubakim | Hobiforum

“Küçücük bedenlerinde kocaman yaralarla yaşayan kelebek çocuklarımız için imzanla hep birlikte bişeyler yapabiliriz!

Lütfen sayın ilgili merciler, bizi görün, sesimizi duyun. Zaten çocuklarımızın hayatları acı ile geçiyor, hiç değilse “aileleri param olsa da çocuğumun yarasını sarsam” diye düşünmese. Biz, bu kampanyayla çocuklarımızın hayat kalitesini yükseltmekten başka birşey istemiyoruz. 

Bütün vücudu yara bir insan, yaraları bir an önce iyileşsin ister. Bu çocuklar ve onların aileleri de herşeyden önce yaraları iyi olsun, canları daha az yansın istiyor, tek dertleri bu! Bu kadarcık az bir şey istiyorlar yani. 

ADRESSizlerden benimde bir ricam olacak, az ya da çok hiç farketmez, onların yaralarına merhem olmak, acılarını biraz da olsa dindirmek istemez misiniz? Fulden Uras’a göndereceğiniz her ilaç, gıda, giyim, mobilya, teknolojik ürünler, oyuncak vs… emin eller yolu ile kelebek hastası kardeşlerimize ulaşacak.

Hatta derneğe üye de olabilirsiniz. Ben bugün üyelik formumu gönderip, üye olacağım. Umarım sizlerde aynı şekilde çevrenize örnek olursunuz…

Şimdiden yapacağınız yardımlar için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum 🙂

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir