Hangisi Gerçek Gökçe Kırgız?

Hangisi Gerçek Gökçe Kırgız?

Onur Akay, Dj Suat Ateşdağlı ile “Son Rötuş” isimli single çalışması yaparak klip çeken ve 1 haftada 568 bin kez tıklanan şarkıcı Gökçe Kırgız’ın, gerçek Gökçe Kırgız olmadığını iddia etti!

Sanatçı ve yazar Onur Akay, “Kalbime Gömerim” adlı şarkısıyla YouTube’da 21 milyondan fazla tıklanan ve bir dönemin internet fenomeni olan genç şarkıcı Gökçe Kırgız’ın adını kullanan, sahte Gökçe Kırgız’ın olduğunu iddia etti.

Onur Akay’ın Bomba Gibi İddiası!

Ünlü sanatçı Onur Akay Facebook adresinden paylaştığı ve OnurAkayMedya’da kaleme aldığı yazısında, Dj Suat Ateşdağlı ile “Son Rötuş” isimli single çalışması yaparak klip çeken ve 1 haftada 568 bin kez tıklanan şarkıcı Gökçe Kırgız’ın, gerçek Gökçe Kırgız olmadığını iddia etti. O kişinin aslında Merve Doğan ismi ile dünyaya geldiğini ve 2013 senesinde mahkemeye başvurarak adını ve soyadını değiştirdiğini ve babasının soyadını bile bırakarak, Gerçek Gökçe Yıldız’ın adını ve babasının soyadını da alarak albüm yaptığını ifade etti. Akay, Gerçek Gökçe Kırgız’ın yapımcısı Ozan Oskay’la telefonda konuştuğunu ve kendisini doğruladığını da söyledi.

 

Basını, Yapımcıları ve Bülent Ersoy’u da Kandırmış!

Ayrıca gerçek Gökçe Kırgız’ın yaşı itibariyle o dönemde bir albüm yapma taraftarı olmadığını yazan Onur Akay, Sahte Gökçe Kırgız’ın Merve Doğan ismini taşıdığı yıllarda Diva Bülent Ersoy’la da bir televizyon programında yan yana geldiğini ve yayında “Kalbime Gömerim” adlı şarkıyı dinleterek, Ersoy’u da kandırdığını yazdı. Asıl isminin Merve Doğan olduğu iddia edilen Gökçe Kırgız’ın, 2016 yılında da bir cover hazırladığını ve 90’ların en çok dinlenen şarkılarından “Fırtınalar” isimli şarkıya yeni bir düzenleme yaptığını da yazan Onur Akay, konuyla ilgili şöyle devam etti:
“Basında haberleri, “Bir dönemin internet fenomeni olan genç şarkıcı Gökçe Kırgız, 90’ların en çok dinlenen şarkılarından Fırtınalar’ın yeni düzenlemesi ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı.” şeklinde çıkmış. Kendisi ise, “Büyüdüm ve kendi tarzımı oluşturdum.” diye bir açıklama da yapmış. Kimse fark etmediği için, “Merve Hanım, küçükken sen mi meşhurdun da büyüdün?” diye soran da olmamış. Çakma Gökçe Kırgız, geçtiğimiz günlerde ise Dj Suat Ateşdağlı ile bir single çalışması yaparak müzikseverlerle buluştu ve 1 haftada 568 bin kez tıklandı. Sahte Gökçe Kırgız’ın basını ve Bülent Ersoy’u kandırdığı internette görülüyor. Eğer yapımcılar, ona bir dönemin internet fenomeni olan genç şarkıcı Gökçe Kırgız olduğunu düşünerek albüm yaptıysa, durum daha da vahim.”

 

Peki Gerçek Gökçe Kırgız Kim?

“Kalbime Gömerim” adlı şarkısıyla YouTube’da 21 milyondan fazla tıklanan bir dönemin internet fenomeni olan 1989 doğumlu genç şarkıcı Gökçe Kırgız, bu şarkının bir GSM kullanıcıları tarafından 685.413 defa indirilmesiyle birlikte, Digital Müzik alanında “2007 MÜYAP Müzik Ödülleri”nde ödül almaya layık görülmüştü. Kırgız, söz ve müziği kendisine ait olan Yıldızım, Hak etmedin ve Kıyabilir miyim isimli şarkıları için sadece stüdyoya girmişti. Ancak bu şarkıları radyolarda dinlemek mümkün olup, hiç bir ticari amaç güdülmemişti. Kırgız, 2009 yılında Show TV Ana Haber Bülteni’ne de konu olmuştu.

KAYNAK: Haberler.Com

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir