İşte Senin Stilin!

İşte Senin Stilin!

 

İşte Senin Stilin!

 

Bugün ne giysem, yarın ne taksam, işte benim tarzım, evde benim modam diye diye önce genç kızların, sonra da daha dört, beş yaşında ki kız çocuklarının beyinlerini yaktı bu medya!
Youtube’ta küçücük kızlar kendilerine kanal açtırmış, oraya çektikleri barbie bebek giydirme videolarını yükleyip, abiyesinden, stilettosuna, yırtmaçtan, dekoltesine kadar herşeyi öğrenmiş durumdalar. Bir anne, bir baba dört yaşındaki kızının bu duruma gelmesini, televizyona, bilgisayara bağlı yaşamasına nasıl göz yumabilir? Nasıl modayı takip etmesine anlam verebilir? Dört yaşındaki kızının ileride moda ikonu olmasını mı düşünüyorlar ki bu kadar içleri rahat olabiliyor, anlam veremiyorum. 
Gelelim genç kızcağızlara…
Desen ki mutfağa bir gir, en basitinden yumurta kır, yapamaz, bulaşık yıka desen tırnakları kırılır. Ama modayla ilgili bir soru sor, cevabı hemen hazır, makyajıyla ilgili birşey söyle hemen lafı koyar! Osmanlı evladı, Türk insanının düştüğü duruma bakın. Bu kızlar evlenecek, çocukları olacak(!)
Adam işten gelmiş, aç, artık ne *ok yerse yesin, çocuğun emzirilmesi lazım, ama anne makyajıyla meşgul. Bunları gördüğümde ben utanıyorum artık. Bir de televizyonda birbirlerine düşürüp kavga ettiriyorlar bunları! Senin eteğin çok düşük, biraz daha kaldır, senin memelerin çok sarkmış, sütyenini yukarı kaldır!!!
Ayıp değil mi, bunları televizyonda bu şekilde insanların gözlerine sokmak! Ayıp değil mi özelinizi insanların önünde açmak! Bu programların yapımcılarının cebi dolacak, Türk Kadını yozlaşacak, makyaj yapıp giyinmekten, eşine, çocuğuna vakit ayıramaz duruma gelecek, olmadı boşanıp başka bir koca bulma derdine düşecek!

Nereye gidiyor bu ülke! Utanç duyulacak duruma düşürülüyoruz ama farkında değiliz. Gencecik kızları bilime, eğitime yöneltmek yerine zeka seviyeleriyle oyun oynuyorlar!
Bu ülke düşmanın elinden makyaj yapılarak kazanılmadı, uyanın artık!   

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir