Kahve’nin Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı!

Kahve’nin Bir Faydası Daha Ortaya Çıktı!

kahveAmerikan Araştırmaları Derneği’nin yayımladığı tıp dergisi “Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention”ın Nisan sayısında yer alan makaleye göre, düzenli tüketimi kolon ve rektum kanseri riskini azaltıyor.

Makalelerinde, Güney Kaliforniya Üniversitesi araştırmacılarından Stephanie L. Schmit ile ekibinin,  5145 kanser hastası ile 4097 kişilik kontrol grubunun gıda tüketimini karşılaştırarak yaptığı çalışmanın sonuçlarına yer verildi.
 

Dubakim | Hobiforum

‘in kuzeyinde gerçekleştirilen araştırmada kahvenin kafein miktarının, hazırlanma şeklinin, kanserin geliştiği bölgenin ve tüketicinin etnik kökeninin dikkate alındığı bildirildi.

Mercek altına alınan kanser hastaları ve kontrol grubu üyelerinin yüzde 61,3’nün Aşkenaz Yahudisi, yüzde 21,4’ünün Sefarad Yahudisi, yüzde 13,5’inin de Arap olduğu belirtilen makalede, kahve tüketiminin genel olarak kanser riskini yüzde 26 azalttığı kaydedildi.

Tüketilen kahve miktarının özellikle Aşkenaz ve Sefarad Yahudilerinin kolon ve rektum kanseri geliştirme oranlarını azalttığı tespitine yer verildi. 
Source

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir