Patlamanın Ardından, HDP’li Vekiller Halay Çekmeye Kalktı!

Patlamanın Ardından, HDP’li Vekiller Halay Çekmeye Kalktı!

hdp_halayAntalya’nın Kepez ilçesinde HDP ilçe Başkanlığı önünde öğle saatlerinde bir araya gelen grup, nevruzu kutlamak için hazırlık yapmaya başladı.

Bu sırada geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, çevrede bulunan araçları güvenlik gerekçesiyle çektirip, dedektör köpeklerle arama yaptı. Aralarında HDP İl Eş başkanları Ahmet Kaya ve Zarife Atik’in de bulunduğu grup halay çekmeye başladı. Zaman zaman, Kürtçe ‘Biji serok Apo’ diye slogan atan gruba dağılmaları uyarısında bulunan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Bostancı, “Kentin göbeğinde ‘Apo’ diye slogan attırmam” dedi.

Zaman zaman gergin anların yaşandığı alandakilere HDP İstanbul Milletveki Garo Paylan’da katıldı. Yeniden bir araya gelen grup slogan atmaya başlayınca polis müdahale için hazırlık yaptı. Bunun üzerine Güvenlik Şube Müdürü Mesut Görücü ile bir araya gelen Milletvekili Paylan, “Halay çekip dağılmak istiyoruz” talebini iletti. Şube Müdürü Görücü ise “Sayın vekil siz gelmeden burada halay çekildi. Suç unsuru olan sloganlar atıldı. Lütfen artık dağılın. Herkes konuşmayı yaptı ve bitti” yanıtını verdi. HDP’lilerin beklemeye devam etmesi üzerine Görücü, “Bakın İstanbul’da bomba patladı, insanlar öldü. Şimdi bu ölümlerin üzerine halay mı çekeceksiniz? İnsanlar ölümlerde bayramlarını bile iptal eder. Halay çekmez size de yakışmaz” diye konuştu.
 

Dubakim | Hobiforum

İstanbul’da PKK’lı bir canlı bomba, masum insanları öldürüyor, sırtını PKK’ya, PYD’ye dayayan bu soytarılar halay çekip, kutlama yapmak istiyor. Açık açık görülüyor ki, masum insanların ölmelerinden nasılda mutluluk duyuyorlar. Artık bu dokunulmzlık olayına bir el atılıp, o antika anayasa bir an önce değiştirilmeli. Bunların soylarını kurutmanın zamanı geldi de geçiyor. Daha ne kadar kan akacak, daha ne kadar masum insanlar ölecek acaba? 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir