PrayForSultanAhmet!

PrayForSultanAhmet!

sultanahmet3Dün meydana gelen Sultanahmet’te meydana gelen canlı bomba saldırısında 10 kişi öldü, 2’si ağır 15 kişi yaralandı.

10 kişinin öldüğü patlamada olay yerinde parçalanmış cesedi bulunan bir kişinin de canlı bomba olduğunu belirtti. Yaralanan 15 kişiden 2’sin durumunun ağır olduğunu belirten Numan Kurtulmuş ölenlerden büyük bir kısmının yabancı uyruklu olduğunu açıkladı.

Buna benzer bir olay daha geçenlerde Fransa’da meydana gelmişti. Tüm dünya ayaklandı ve bütün ülkelerin devlet başkanları terörü lanetlediler.
 

Dubakim | Hobiforum

Türkiye dahil tüm dünyada insanlar sosyal medyada profil fotoğraflarına Fransa bayrağı koyarak tepki gösterdi.

Aynı olay dün İstanbul’da yaşandı. Deaş örgütüne üye olan bir terörist, Alman turistlerin yoğunlukta olduğu yerde bombayı patlatarak insanları öldürdü.

revivez-lexceptionnel-feu-dartifice-du-14-juillet-paris

Haftalarca süren “Pray For Paris” olayının aynısı, Müslüman bir ülke olan Türkiye için dünyada sadece bir kaç gün yankılandı. Fransa bayrağını aylarca profil fotoğrafı yapan insan hakları savunucuları, hümanistler, sivil toplum örgütleri, sivil halk vs… hiç kimse profil fotoğraflarına Türk Bayrağı koymadı.

Türkiye’de yaşayan muhalif kesimde birden suçu hükümete yıkma çabasına girişti. Sultan Ahmet’te patlayan bombanın tek sorumlusunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu öne sürdüler.

sultanahmet1Daha düne kadar yine Recep Tayyip Erdoğan’ı Deaş (IŞİD)’e destek olduğunu, silah yardımı yaptığını söyleyen insanlar şimdi de kalkıp böyle bir iğrenç suçlamayla ortalıkta gezinmeye başladılar.

Bir dediğiniz, bir dediğinizi tutmuyorken, kaypaklıkta sınır tanımazken hiç sıkıntı yok, ama bir terör saldırısı olduğunda da tek suçlu Recep Tayyip Erdoğan!

Nasıl bir zihniyetsiniz? Nasıl bir insansınız? Deaş Hristiyan bir ülkede eylem yapınca kimeye fatura edilmiyor, Türkiye’de eylem yapınca tek bir kişiye fatura ediliyor.

Nerede kaldı sosyal medya profilinizdeki T.C.’ler? Nerede kaldı profil fotoğraflarınızdaki Türk Bayrakları?

 

 

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir